Jaunais gads Latvijas futbolā

Laiks rit patiešām ātri. Nesen nosvinējām jaunā 2019. gada iestāšanos, bet tulīt jau būs janvāra beigas un varēsim cerīgi skatīties pavasara virzienā. Dienas paliek gaišākas un garākas. Tas nozīmē, ka varam vairāk laika atvēlēt sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā. Bet runājot par futbolu, nu neiet mums visai veiksmīgi. Vismaz prieks, ka futbols attīstās un bērniem ir interese par šo sporta veidu. Turpinājumā pastāstīsim, kādus jaunumus futbolā nesis jaunais 2019. gads.

Jaunais gads Latvijas futbolā

Latvijas telpu futbols

Latvijas telpu futbola izlase uzsākusi treniņnometni, lai sagatavotos 202. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas turnīram, kas notiks no 30. janvāra līdz 2. februārim Jelgavā. Komanda treniņus aizvada Zemgales Olimpiskajā centrā. Prieks, ka komanda iesaistās arī sociāli nozīmīgos pasākumos. 28. janvārī komanda ciemosies sociālajā centrā Zemgale. Bet 29. janvāra rītā kopā ar Jelgavas 4. vidusskolas 7. klasi piedalīsies sporta stundā turpat Zemgales Olimpiskā centra sporta zālē. Futbola federācijas mājas lapā lff.lv vari aplūkot bildes no treniņnometnes Jelgavā.

Jauna treneru paaudze

Janvārī noslēdzās B-UEFA licences treneru apmācības. Tajās 19 speciālistiem izdevās paaugstināt kvalifikāciju un iegūt B licenci. Kopumā apmācības notika 160 stundu garumā, noslēgumā, protams, tika kārtoti eksāmeni. Elīza Spruntule, Oskars Kļava un Aleksandrs Cauņa izcēlās ar teicamiem rezultātiem.

Komercbanku telpu futbols

Rīgas 15. vidusskolā norisinājās tradicionālais Latvijas komercbanku un citu finanšu iestāžu futbola turnīrs. Pie otrā panākuma tika PNB bankas vienība. Tādā veidā viņi nostiprināja savas pozīcijas 1. vietā.

Spēļu kalendārs

Latvijas futbola federācijas mājas lapā publicēts 2019. gada spēļu kalendārs. Kā jau minējām, sezona iesākās ar U-19 telpu futbola izlases treniņnometni un pārbaudes spēli pret Lietuvi. Norises vieta Jonava. No 24. līdz 27. janvārim Futbola akadēmijas U-14 izlase piedalījās Riga Cup turnīrā. No 25. janvāra līdz 2. februārim notiek Latvijas telpu futbola izlases treniņnometne un 2020. gada FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtas turnīrs. Tas notiks Jelgavā. Februāris iesāksies ar UEFA izpildkomitejas sēdi un 43. kongresu Romā. No 15. līdz 17. februārim Lisabonā, Portugālē, notiks UEFA Eiropas telpu futbola čempionāta pirmais finālturnīrs sievietēm. Turēsim īkšķus! Visu kalendāru nestāstīsim. To vari aplūkot, kā jau minējām, mājas lapā lff.lv.