Futbols un vīrusa ietekme uz to

Tā kā varas iestādes un Pasaules Veselības organizācija cenšas samazināt vīrusa izplatību, normāla dzīve, ieskaitot sportu, tiek aizkavēta. Nāvējošā koronavīrusa uzliesmojums Uhaņas pilsētā 2019. gada beigās izraisīja lielu Ķīnas daļu bloķēšanu, bet pārējās pasaules – lielu trauksmi. Neskatoties uz to, ka tiek veikti pasākumi, lai mēģinātu ierobežot vīrusa izplatību, tas ir izplatījies visā Ķīnā un visā pasaulē, tostarp Apvienotajā Karalistē, ASV, Austrālijā un Eiropas daļās. Ceļošanas ierobežojumi ir spēkā visā Ķīnā, it īpaši visvairāk skartajā reģionā, un veselības aizsardzības ierēdņi cilvēkiem iesaka izvairīties no ceļojumiem uz nopietni skartajām valstīm vai no tām. Turpinājumā – futbols un vīrusa Covid-19 ietekme uz to. Kā tas ietekmējis spēlētājus un turnīrus.

Futbols vīrusa laikā

Futbols un vīrusa ietekme uz to

Kā koronavīruss jeb Covid-19 ir ietekmējis futbola spēles? Koronavīrusa uzliesmojums ir nopietni ietekmējis vairākus futbola notikumus vietās, kur vīrusa izplatība ir bijusi vissmagākā.

Futbols un vīrusa ietekme Eiropā

Itālija

Itālijas A Sērija ir ietekmēta, atliekot spēles. „Coppa Italia” fināls tika pārcelts uz maija beigām, un visas „Serie A” spēles tika uz nenoteiktu laiku apturētas 9. martā pēc tam, kad noteiktas spēles pirmo reizi tika izspēlētas aiz slēgtām durvīm, kur nebija neviena līdzjutēja.

Ņemot vērā Itālijas uzliesmojuma mērogu un to, ka daudzas valstis mēģina ierobežot izplatību, ir radušās bažas par jūnijā gaidāmā Eiropas čempionāta dzīvotspēju. UEFA ir norādījusi, ka situācija tiek “pastāvīgi pārbaudīta” un ka viņi sekos visu ietekmēto uzņemošo valstu rīkojumiem.

Anglija

Anglijā Manchester United parakstītais Odians Ighalo bija spiests pavadīt savas pirmās pāris nedēļas klubā prom no pārējās komandas, kopš viņš pievienojās no Ķīnas kluba Šanhajas Šenhua. Savukārt vairāki Premjerlīgas klubi ir paziņojuši, ka rokasspiedieni ir aizliegti mācību kompleksos, kas ir tikai un vienīgi loģiski un pareizi.

Šveice un Spānija

Spēles visā Šveicē marta sākumā tika atliktas, savukārt La Liga pusē esošā Valensija ir veikusi pasākumus, lai novērstu to spēlētāju inficēšanās risku, atceļot pasākumus, kuriem būtu nepieciešama mijiedarbība ārpus viņu tiešajiem sakariem. Tikmēr Ligue 1 pusē Saint-Etienne atcēla viņu iknedēļas apmācības.

Vairākas Čempionu līgas pēdējās 16 spēles ir spiestas spēlēt aiz slēgtām durvīm, piemēram, Sevilla vs Roma un PSG vs Dortmund. Savukārt pirmās sērijas spēles tiks izspēlētas aiz slēgtām durvīm, vai līdzjutēju skaits ierobežots līdz 1000, mēģinot vīrusu ierobežot.

Ieteikums

Kamēr sporta notikumos šobrīd valda teju klusums un sporta totalizatoros svilpo vējš, varat pievērsties citām lietām. Piemēram, uzzināt vairāk par online kazino. Kas zina, varbūt būsiet ieinteresēts un gribēsiet pamēģināt. Bet ņemiet vērā – viss jādara ar lielu atbildību.