Decembris 2020 – kas jauns Latvijas futbolā pašās gada beigās

Esiet sveicināti, futbola draugi un vispār sporta aktīvisti! Kas būtu domājis, ka pienāks šāds laiks. Periods, kad spēles notiks bez skatītājiem. Kad varēsim dzirdēt teju katra spēlētāja sacīto, jo skatītāju nav un apkārt valda pilnīgs klusums. Tāds dīvains laiks, kad esam arī ierobežoti treniņos, jāveic regulāras pārbaudes un analīzes. Amatieru līmenī pieejamas tikai indiviudālas nodarbības. Profesionāļiem, protams, arī ir savādāk. Bet ne viss viņiem ir tik vienkārši. Regulāri nododas uz analīzēm un jābūt gataviem, ka jebkurā brīdī piedalīšanās turnīros var tikt atceltas. Tas var notikt salīdzinoši vienkārša iemesla dēļ – komandā ir saslimušie spēlētāji un tiek izsludināta karantīna. Lai tā nenotiktu, nav par bieži atgādināt, ka  ir jāievēro piesardzība un cilvēkos jādodas pēc iespējas retāk. Ne visi to ievēro. Tomēr mēs iesakām saņemties. Labi, ko nu par bedīgo. Turpinājumā decembris 2020 jaunumi no Latvijas futbola – kas notiek un vai vispār kaut kas notiek.

Decembris 2020 futbolā

Decembris 2020 futbolā

Esam dzirdējuši sarunas, ka Vācijas futbols bez skatītājiem ne ar ko neatšķiras no Latvijas skatītājiem. Piekrītam, līdzjutēju rada atmosfēru un svētku sajūtu, kas nav iespējama tukšās tribīnēs. Šķiet, ka vēl kādu laiku tas tā arī būs. Bet kādi jaunumi vēl ir futbolā, par to lasiet jau turpinājumā.

Telpu futbols

Saistībā ar ārkārtas situācijas pagarināšanu un lēmumu ieviest jaunus piesardzības noteikumus, Latvijas Futbola federācijas attālināti lēma par telpu futbola virslīgas čempionāta pārtraukšanu. Jaunie noteikumi paredz, ka sporta federācijām šobrīd ir atļauts rīkot tikai augstāko līgu sacensības. Turklāt tajās var piedalīties tikai pilngadīgi sportisti, kuriem dalība sacensībās ir pamatdarbs un tiem nav citi darba pienākumi. Tā teikt – profesionāli sportisti uz pilnu slodzi. Šie mūsu minētie ierobežojumi attiecas arī uz komandu treniņiem. Līdz ar to, pamatojoties uz šiem jaunajiem noteikumiem, tika lemts par Latvijas telpu futbola virslīgas čempionāta apturēšanu uz noteiktu laiku līdz ierobežojumu atcelšanai.

Mums šķiet, ka šis ir loģisks lēmums. Ir visai valstij jāsaņemas, lai spētu ierobežot un apturēt vīrusa izpaltību. Līdz ar to varam koncentrēties tikai uz sporta spēlēm, komandām un līgām, kur spēlē tikai profesionāli sportisti, kas ar to pelna iztiku savai ikdienai.

Tas šajā reizē viss! Paldies par uzmanību un vēlam visiem labu veselību!