Bundeslīga atsāk spēles

Dezinficētās bumbas, obligātie COVID-19 testi, elkoņa sasitumi un tukšās fanu sēdvietas tagad ir visas pasaules futbola sastāvdaļa. Vācijas Bundeslīga ir lielisks piemērs! Visi šie īstenotie pasākumi arī tiek piemēroti Vācijas Bundeslīgā, kas tika atsākta pavisam nesen.

Vācijas Bundeslīga

Bundeslīga atsākās

Koronavīrusa pandēmija ir likusi pārtraukt sportu visā pasaulē. Pat vasaras olimpiskās spēles Tokijā tika atliktas, radot miljardiem zaudējumus TV un tūrisma nozarei. Tiek uzskatīts, ka tikai ASV vien koronavīruss no maija sporta nozarei ir izmaksājis 2,2 miljardus ASV dolāru no nacionālās TV ieņēmumiem.

Tāpat kā citās nozarēs – sākot ar tūrismu un beidzot ar izklaidi -, ir saprotams, ka ir jābalansē ekonomikas atjaunošana un stimulēšana, vienlaikus nodrošinot, ka tā tiek veikta pēc iespējas drošākā veidā.

Drošības pasākumi futbolā

Lūk, ko dara futbols, lai koronavīrusa laikā līgas atkal darbotos. Bundeslīga ir pirmā augstākā Eiropas līga, kas atsāk spēlēt kopš COVID-19 pandēmijas sākšanās. Atgādinām, ka spēles tika apturētas 13. martā.

Kad 16. maijā sākās pirmais mačs, spēlētāji un darbinieki nedēļu atradās karantīnā, veicot regulāras koronavīrusa pārbaudes. Spēlētāji ieradās vairākos komandu autobusos, lai pārliecinātos, ka viņi var sēdēt pietiekami tālu viens no otra ceļā uz stadionu.

Lai arī pati spēle bija normāla, spēles laikā bija pieejamas 30 bumbas – tās visas tika rūpīgi dezinficētas. Un vārtu gūšanās svinībās netika pielietota jau ierastā spēlētāju apskaušanās. Bet gan dūres vai apavu sasišana.

Tikmēr visiem, kas nebija laukuma, bija jāvalkā sejas maska, izņemot galvenos trenerus, kuri bija atbrīvoti, lai spētu nodot norādījumus spēlētājiem. Tribīnēs nebija līdzjutēju, un rezultātā tas bija tik kluss, ka cilvēki, kuri skatījās televizoru, varēja dzirdēt spēlētāju runāšanu un bumbas skaņu, kas trāpīja tīklā. Kaut kas patiešām nepiedzīvots!

Kopumā stadionā tika ielaisti tikai 213 cilvēki, kuru vidū bija mediji un mediķi, un visiem tika mērīta temperatūra.

Aizstājēji sēdēja uz soliem divu metru attālumā viens no otra, lai ievērotu sociālo distancēšanos un valkāja maskas. Spēlētājiem, kas iznāca laukumā, tika pasniegta maska.

Tad jau redzēsim kā tas viss attīstīsies un kā rīkosies citas līgas. Tiešām turām īkšķus, lai visiem laba veselība un sports atgriežas ierastajā ritmā.