Andora nav valsts, ko varam futbolā pārspēt

Kas to būtu domājis, ka mums futbolā tā neveiksies. Pavisam nesen rādījām labu sniegumu, bet tagad nekā. Nav jau tā, ka puiši nav talantīgi. Ir talantīgi un cenšas. Tomēr līdz galam kaut kas nesanāk. Vai arī gluži vienkārši veiksme nestāv klāt. Iespējams, jāizdzīvo ir grūtāks periods un tad atkal sāks veikties. Bet kas to, lai zina! Viss ir iespējams! Turpinājumā par to, ka Andora ar Latvijas izlasi nospēlēja 0:0. Nāciju līgu tādā veidā mūsu izlase noslēdza 3. vietā. Turpinājumā plašāk!

Andora pret Latviju – 0:0

Nāciju līgas D līgas pirmās apakšgrupas noslēdzošajā spēlē, kas notika 19. novembrī, mūsu nacionālā izlase ar Andoras izlasi nospēlēja 0:0. Šī bija jau astotā spēlē, kurā Latvijas izlase palika bez uzvaras. Latvijas izlase ilgāk kā puslaiku pavadīja mazākumā, kas iespējams bija par vainu neizšķirtam spēles rezultātam. Šādā veidā pirmo reizi kopš 1994. gada Latvijas izlase Pasaules kausa ciklā palika pēdējā vietā.

Spēles gaita

Izlases treneris pēc Kazahstānas spēles, kurā arī nospēlējām neizšķirti, veica izmaiņas sākuma sastāvā. Roberts Savaļnieks aizsardzības labajā malā aizstāja Vladislavu Gabovu. Pamatsastāvā atgriezās Dāvis Ikaunieks, kurš aizstāja Igoru Tarasovu. Tarasova vietu vidējās līnijas centrā pārņēma Andrejs Cigaņiks.

Spēle sākās diezgan cerīgi. Pirmo 15 minūšu laikā vairāk uzbruka un nopelnīja vairākas standartsituācijas.Diemžēl pie pirmā reālā vārtu guvuma tika Andoras izlase. Līdz ar to Andora pārņēma spēles iniciatīvu. Diemžēl 38. minūtē nervi par švakiem bija Šabalam. Viņš izpelnījās mutisku aizrādījumu, bet vēlāk tika pat noraidīts. Iespējams, ka tas bija par spļāvienu Limam. Otrajā puslaikā turpināja uzbrukt Andoras izlase. Tomēr beidzot 60. minūtē iniciatīvu savās rokās pārņēma Latvijas izlase. Tika izcīnītas divas labas iespējas gūt vārtus, bet diemžēl nesanāca. Spēles 69. minūtē izcēlās Tarasovs. Bet kompensācijas laika pēdējās sekundēs laba iespēja bija Robertam Uldriķim. Viņš ar galvu trāpījis apakšējā vārtu stūrī, tomēr arī šajā reizē vārtsargs nospēlēja ļoti labi.

Savā grupā Latvijas izlase palika trešajā vietā. Diemžēl skumīgs noslēgums. Bet neko darīt! Jo, iespējams, ir jākrīt, lai atkal celtos. Iespējams!