Spēles
Punkti
1. SKONTO
0
0
2. Rēzekne
0
0
3. Progress/Olaine
0
0
4. Daugavpils
0
0
5. Valmiera
0
0
6. Auda
0
0
7. Grobiņas SC
0
0
8. Tukums
0
0
9. Smiltene
0
0
10. Alberts
0
0
jaunumi
Pahars un Mingazovs par gaidāmo cīņu - 29.03.2012

Svētdien, 1.aprīlī (bez jokiem!!!!), "Skonto" sagaida viens no principiālākajiem dueļiem - pret "Ventspili".

„Skonto” un „Ventspils” dueļi pēdējos gados allaž bijuši principiāli un spēlētāji šīm spēlēm gatavojas īpaši. Pēdējos piecos gados „Skonto” un „Ventspils” ceļi Latvijas virslīgas čempionāta ietvaros krustojušies 19 reizes. Pārsvars savstarpējās spēlēs līdz šim ir ventspilnieku pusē - skontieši guvuši četras uzvaras, sešas spēles noslēdzās neizšķirti, bet Kurzemes klubs uzvarējis deviņās cīņās.

Ventspilnieki čempionu titula aizstāvēšanu sāka ar grūtu uzvaru 3:2 pār virslīgas debitanti JPFS-„Spartaks”. Tikmēr „Skonto” jauno sezonu sāka ar sāpīgu neizšķirtu, ko var nosaukt arī par zaudējumu - 3:3 pret „FC Jūrmala”. Skontieši spēles laikā bija vadībā ar 2:0, jūrmalnieki bija mazākumā, tomēr „FC Jūrmala” spēlētāji parādīja raksturu un izrāva neizšķirtu, apbēdinot „Skonto”.

Jau pirmajā kārtā savu „stilu” turpināja ventspilnieku galvenais treneris Sergejs Podpalijs, kurš par lamāšanos un tiesnešu darbības kritizēšanu saņēma noraidījumu. LFF ventspilnieku trenerim par šo pārkāpumu piešķīra naudas sodu un diskvalifikāciju uz trīs spēlēm, tādējādi krievu futbola speciālists maču pret skontiešiem vēros „Skonto” halles tribīnēs.

Ventspils kluba rindas pirms šīs sezonas papildinājuši divi labi zināmi bijušie skontieši – bijušais „Skonto” kapteinis Vitalijs Smirnovs un uzbrucējs Daniils Turkovs, kurš pēc 2010.gadā izcīnītā Latvijas čempiona titula no „Skonto” pārcēlās uz Ungāriju. Savukārt skontiešu rindas papildinājis bijušais ventspilnieku aizsargs Igors Savčenkovs, bet jau pagājušajā sezonā no Kurzemes uz Rīgu pārcēlās Minori Sato.

Marians Pahars, „Skonto” galvenais treneris:

Vai spēlētāji jau aizmirsuši nelaimīgo neizšķirtu?
Komanda atkopjas pēc nelaimīgā 3:3, kas mums bija kā zaudējums. Protams, to nevar tik viegli aizmirst, bet visi ir saņēmušies un gatavojas nopietni. Bet nevajag aizmirst, ka arī „Ventspilij” nebija viegla pirmā spēle.

Vai spēlei pret „Ventspili” kaut kā īpaši gatavojaties?
Nešķirojam spēles. Trenējamies, teorētiski gatavojamies, skatāmies pretinieku spēles stilu – viss kā vienmēr. „Ventspils” ir čempioni, tāpēc papildus motivāciju arī nevajag.

Komandā atgriezies Ruslans Mingazovs, vai tas ir nopietns papildinājums pirms atbildīgās spēles?
Protams, Mingazovs ir pastiprinājums, viņš ir viens no mūsu līderiem, taču viņš šobrīd nav savā labākajā fiziskajā formā. Viņš spēlēja savā izlasē, aizvadījis smagu turnīru, tāpēc nav gatavs pilnībā visai spēlei. Izmantosim viņu, bet nevaru teikt kā – visu spēli, cik minūtes, uz maiņu vai no sākuma... Redzēsim, sastāvu pateikšu tikai pirms spēles.

Pirmā mājas spēle, savs laukums... Vai tā „Skonto” būs kaut kāda priekšrocība?
Nedomāju, jo apstākļi visiem vienādi. Jā, „Ventspils” gatavojās Turcijā uz zālāja, bet par to nevajag domāt. Mums jādomā par savu spēli, mazāk par pretiniekiem un viņu problēmām. Tāpēc arī nedomāju, ka kaut kā iespaidos, ka „Ventspils” galvenais treneris Sergejs Podpalijs diskvalificēts.

Spēlējam 1.aprīlī, joku dienā. Negribējāt pārcelt spēli?
Nē, datumam nepievēršam uzmanību. Kad ir spēle, tad arī spēlējam... Te joki nebūs.

Ruslans Mingazovs, „Skonto” pussargs:

Atgriezies no spēlēm Turkmenistānas izlasē. Kā pats tagad jūties?
Ne pārāk labi, vēl neesmu pilnībā atguvies. Bija smags turnīrs, grūtas spēles. Tad vēl daudzi pārlidojumi, tagad tikai lēnām sāku atgūt sportisko formu. Vēl viens fakts – tur spēlējām uz zālāja, tagad atkal atgriežos uz mākslīgā seguma, un tas ietekmē.

Pirmajā spēlē Latvijas virslīgā vēl nespēlēji. Redzēji spēli?
Jā, redzēju ierakstu... Žēl, ka tā sanāca, jo uzvaru vajadzēja. Tādas spēles nevar tik viegli aizmirst. Treneri un puiši viens otru uzmundrina, lēnām jau aizmirst, bet nav tik viegli. Bet, kad izies laukumā nākamajā spēlē, neviens jau par iepriekšējo spēli nedomās, domas būs tikai par spēli pret „Ventspili”.

Pret „Ventspili” kaut kā īpaši gatavojaties?
Nē, plāns tāds pats - gan teorētiskās nodarbības, gan treniņi. Pētām pretiniekus. Tikai viena „nianse” – pret „Ventspili” nevienu īpaši nevajag noskaņot.

Vitalijs Smirnovs vēl pērn bija „Skonto” kapteinis, tagad „Ventspils” kapteinis. Tas kaut kā papildus motivē vai ietekmē?
Nē, par to nedomājam. Tāda ir futbolistu dzīve – vienu sezonu tur, nākamajā jau citur. Smirnovs tagad ir „Ventspilī”, bet pie mums ir Minori Sato, kas spēlēja Ventspilī. Tam nepievēršam uzmanību.