Andoras izlase stājas pretī Latvijai nāciju līgā

Lai gan daudz kas mainījies Latvijas futbola federācijas augšgalā, tomēr mūsu vīriešu izlasei kā neveicās, tā neveicās. Federācijai ir jauns prezidents, izlasei jauns treneris. Tomēr kaut kā neizdodas iepriecināt savus līdzjutējus. UEFA nāciju līgas 1. spēlē pret Andoras izlasi mūsu izlase nospēlēja neizšķirti. Plašāk par dalību nāciju kausā lasi turpinājumā.

Latvijas futbola izlase – dalība nāciju kausā, pirmā spēle pret Andoras izlasi

Spēle pret Andoru, pirmais puslaiks

Pirmā nāciju kausa spēle tika aizvadīta savā laukumā, Rīgas Daugavas stadionā. Tā notika pret mazo Andoru. Diemžēl neizdevās iepriecināt Latvijas futbola mīļotājus. Neizdevās gūt nevienus vārtus un spēle noslēdzās ar neizšķirtu. Mūsu izlases rindās tika iekļauti futbola kluba Riga spēlētāji  – Ivans Lukjanovs, Deniss Rakels. Viņiem šī bija pirmā spēlē jaunā somu trenera Pātelainena vadībā. Spēlē piedalījās arī Valērijs Šabala un Dāvis Ikaunieks. Atgādinām, ka jūnija spēles Dāvis bija spiests izlaist. Lai gan varētu šķist, ka Andora ir viegls pretinieks, tomēr spēles sākums no Latvijas puses bija kļūdām bagāts. Andora mūsējos pārsteidza ar lielu presingu. Tas rezultējās ar to, ka pirmajās desmit minūtēs mūsējie nespēja veikt uzbrukumus. Tālāk Andora sāka spēlēt asāk, kā rezultātā nopelnīja divus brīdinājumus. No mūsu puses ar aktivitāti izcēlās Gļebs Kļuškins, kurš pretiniekus vilināt vilināja pret viņu pārkāpt noteikumus. Latvija diemžēl pieļāva uzkrītoši daudz kļūdas, kad neveda pie veiksmīgiem uzbrukumiem.

Otrais puslaiks

Diemžēl pārtraukums mūsējiem neko labu nedeva un otrajā puslaikā nekas diži nemainījās. Jāatzīst, ka Andora pielietoja dienvidniekiem raksturīgo prasmi paildzināt spēles laiku un asumu provocēšanu. Līdz ar to Latvijai uzbrukumā atkal neveiksme. Ikaunieks izcēlās ar veiksmīgām iespējām pie vārtiem, tomēr nekas no tā arī nesanāca. Treneris otrajā puslaikā izlēma laukumā sūtīt 3 uzbrucējus – Uldriķi, Gutkovski un Karašausku. Pēdējais no viņiem izcēlās ar labām darbībām pie vārtiem, tomēr arī tas nerezultējās ar vārtu guvumu.

Tā nu spēle noslēdzās ar rezultātu 0:0. Pretinieku izlasei šī bija jau ceturtā spēle sausajā pēc kārtas.

Mūsu jaunajam trenerim šī bija pirmā spēle pie izlases stūres, diemžēl arī viņš nespēja komandu vadīt uzvaras virzienā. Nākamajā reizē pastāstīsim par spēli pret Gruziju.